O co jde?


Hukot je Budějická hudební agentura, zaměřující se na pořádání alternativních koncertů s cílem představit budějovickému publiku málo známé nezávislé kapely ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska. Hukot se vyznačuje širokým žánrovým spektrem od poezie přes divadlo až k muzice. Naším cílem je pořádat koncerty za lidové ceny, co nejvíce příznivé hlavně pro studenty. Jsme nezisková organizace, tudíž veškeré příjmy ze vstupného pokryjí potřebné náklady a zbytek jde vždy kapelám. Mimo stálého repertoáru domácích kapel jsme Vám v minulosti již představili mimo jiné takové legendy jako jsou Plastic people of the universe, Ivan Magor Jirous, J.H. Krchovský nebo Dáša Vokatá. Do budoucna bychom rádi uspořádali koncerty i kapelám z Evropy.

 

Trocha Historie


Za vším hledej Kožena. Tato známá budějická postavička, kterou nejčastěji naleznete v jakoukoliv denní i noční hodinu v některém z mnoha budějických občerstvovacích zařízeních, někdy v půlce listopadu 2007 uspořádala památný první koncert v Cuba baru, na kterém vystoupila brněnská kapela Edward (dnes bohužel již neexistující), Psychedelický flákač na odstřel a kapela RIP. Páně Kožen se po blahém úspěchu rozhodl obšťastňovat své nebohé spoluobčany svým hudebním vkusem dále a hned v lednu následujícího roku uspořádal již pod novým názvem Hukot a s novým kolegou Huďou koncert další. A od té doby se Hukot mimo prázdnin snaží skoro každý měsíc udělat alespoň jednu akci. Bohužel již v září 2008 se musel Hukot rozloučit s jedním ze svých zakladatelů, s panem Huďou, který utekl studovat do Brna a od té doby Hukot nenašel adekvátní náhradu (respektive jinýho blázna). Do týmu na začátku léta 2009 přibyl pan Otík, který vymyslel nové stránky a jak všichni doufáme, bude je i svědomitě spravovat. Dalším členem Hukot týmu je Martin, kterého od samých začátků potkáváte u vstupu a fotograf František a samozřejme majitelem Hukotu je pan Kožen. Když už jsme u toho děkování, tak velké poděkování patří tiskárně...... , která nové stránky zaplatila.
Děkujeme

 

Literární Večer


Multikulturní nepravidelný klubový festival mající za cíl propojit co nejvíce forem umění (divadlo, poezi, film, hudba,...) a představit publiku jak začínající umělce, tak ikony naší kulturní scény.Festival se nese v duchu vzájemného porozumění, uvolněné, magické  a inspirativní atmosféry. Jak už název napovídá, Literární večer se zaměřuje hlavně na verbální projev všech zúčastněných umělců. V minulosti nás svojí návštěvou poctili takoví velikáni jako Ivan Magor Jirous nebo J.H. Krchovský. Pevně doufáme, že tento výčet není konečný a za Vaší podpory se tento minifestival dočká ještě mnoha pokračování.

 

Naše stránky


Hukot má od září nové stránky www.hukot-cb.cz, které (snad) budou aktualizovány častěji, než ty staré. Samozřejmě staré stránky (kdybyste si chtěli nostalgicky zavzpomínat) budou fungovat dál na http://www.hukot.zaridi.to/, dále Hukot najdete i na bandzounu na adrese www.bandzone.cz/fan/hukot. Ostatním sociálním sítím se vehementně bráníme, přejte nám ať nám to vydrží co nejdéle.

 

Chcete si u nás zahrát?


Není nic jednodušího, pošlete na mail: kywo@seznam.cz krátkou charakteristiku Vašeho souboru + odkaz na Vaše stránky, popřípadě ukázku Vaší tvorby a určitě se domluvíme. Kapelám většinou nabízíme cesťák + občerstvení a nocleh, popřípadě zajištění dalšího koncertu v nějákém větším jihočeském městě.

 

Epilog


Takže, přátelé, choďte na naše koncerty a tím podporujte nezávislou kulturu v našem městě. Všichni víte, že je to třeba.
Naviděnou, na nějakém našem koncertě.

Kožen
majitel HUKOTu

 

 

 

 

 

AKTUALIZACE: 13. 11 2019

BM 19 - poster FB.jpg


http://bandzone.cz/fan/hukot


http://www.facebook.com/pages/Dasa-Vokata/213806071583#/pages/Hukot/187820196234

PARTNEŘI

kudyznudy-RGB.jpg

http://www.urybu.cz/

http://www.resit.cz/

http://www.vednemesicnik.cz/

http://bandzone.cz/fan/darksideofmajales

http://www.budejovickymajales.cz/

Přijdete na Jiřího Dědečka?
a) Ano
  
 1145
b) Ne
  
 784
c) Možná
  
 897

Diskusní fórum

příspěvků: 26
hukot_foot.png