Jiříkovo Vidění
Jinovatka
Mary and the baby cheeses


Booking - kywo@seznam.cz


Jiříkovo Vidění 
(alternative / Praha)

Jiříkovo vidění vzniklo v první půli roku 1996, původně jako improvizační odnož lokálně proslulé skupiny Jinovatka.Jejich neradostné, temné skladby, které tak nemají na růžích ustláno, za to však mají rozhodně daleko k růžovým brýlím, šťastné současnosti a optimistickým zítřkům. Od samotného počátku je jasné, že ačkoliv se pohybují plus mínus na undergroundové scéně, s klasickým českým „plastikovským“ pojetím nemají mnoho společného (když už, pak budou spíše pochopitelní pro posluchače DG307). Výrazná účast elektronických rytmů i samplovaných zvuků a ruchů logicky navozuje inspirační spojení s EGM typu Front Line Assembly, ale i post punkovým obdobím The Cure. Temné plochy zkreslených kytar s melodickými houslemi nebo violoncellem a ledově tepajícími elektronickými smyčkami, které ale podporují a zdůrazňují klasické bicí. Slovo "nálada" tu hraje nemalou roli, ale všeobecně je cítit snaha posluchače zastavit a přimět ho soustředit se. Jiříkovo vidění vystoupilo na soutěžní přehlídce Malá Alternativa v roce 1998, na dvou ročnících festivalu Lipnice, Prostřední (Magorovo) Vydří, UNDERGROUND Pelhřimov, Babího léta v Bohnicích, Rocku pro zelený tulipán, Drop - In, ROXY atd. Letos vydává v pořadí třetí album s názvem Obrazy Neklidu u labelu Guerilla records.

 

 

 

 

Aktuální CD Obrazy neklidu vydává Guerilla Records.
Objednávky na tel/SMS: 774 286 810 nebo e-mail: jirvid@centrum.cz
Objednat přes internet

Odkazy:
www.jirikovovideni.cz
www.bandzone.cz/jirikovovideni
www.myspace.com/georgesvision

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jinovatka
(alternative / Benešov)

Rectal Monzunová skupina Jinovatka vznikla v polovině 90-tých let jako uskupení sociálně bezperspektivních, nepříliš talentovaných hudebníků, kteří, v důsledku neschopnosti normální společenské realizace, kompenzovali svou existenciální frustraci hudební tvorbou. Přes problematickou úroveň svých produkcí, dosáhli, zejména díky nezaměnitelné pódiové presentaci, kombinující nápadné kostýmy s urputnou snahou zaujmout publikum, omezeného věhlasu. V loňském a předloňském roce tak využili, mezi jinými, možnost vystoupit na festivalu Mighty Sounds (Mocné zvuky); za zmínku stojí i účast ve finále soutěže Skutečná liga.V nedávné době skupina vydala vlastními slábnoucími silami demo CD Černé vejce, obsahující deset nejnovějších skladeb souboru. Ty pokračují v linii nesourodých písní, kde na jedné straně osciluje banální poprockový styl, místy ozvláštněný úsměvně klopýtavou poetikou, na straně druhé pak křečovité pokusy o modernější kytarový rock. Žádná z těchto poloh příliš nevychází a tak lze celý snímek brát spíše jako další doklad promarněných šancí několika provinčních amatérů, kteří za prahem první dekády existence skupiny nedokázali nasát nic z atmosféry aktuálních hudebních trendů. Zvukově i stylově zamrzli na několika klišé osmdesátých let a sotva ještě dokážou dnešnímu posluchači nabídnout něco nového a neotřelého.

Odkazy:
www.jinovatka.cz
www.bandzone.cz/jinovatka

 

 

kontakt: kywo@seznam.cz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mary and the baby cheeses
(alternative / Berlín)
Na září se připravuje české turné, předběžné termíny jsou čtvtek 16. - úterý 21. září, v případě zájmu uspořádat jim koncert ve vašem klubu pište na kywo@seznam.cz .

více info na oficiálních stránkách kapely: www.myspace.com/maryandthebabycheeses
www.bandzone.cz/maryandthebabycheeses

kontakt: kywo@seznam.cz


AKTUALIZACE: 13. 11 2019

BM 19 - poster FB.jpg


http://bandzone.cz/fan/hukot


http://www.facebook.com/pages/Dasa-Vokata/213806071583#/pages/Hukot/187820196234

PARTNEŘI

kudyznudy-RGB.jpg

http://www.urybu.cz/

http://www.resit.cz/

http://www.vednemesicnik.cz/

http://bandzone.cz/fan/darksideofmajales

http://www.budejovickymajales.cz/

Přijdete na Jiřího Dědečka?
a) Ano
  
 1004
b) Ne
  
 695
c) Možná
  
 766

Diskusní fórum

příspěvků: 26
hukot_foot.png