Multižánrový Festival druhé kultury

ČTVRTEK

literární kavárna MĚSÍC VE DNE (Nová 3, vedle polikliniky Sever)

PÁTEK, SOBOTA

klub Mr. BROWN (Sokolský ostrov 1, naproti vchodu na letní plovárnu)

předprodej na všechny dny: 200kč

předprodej probíhá na těchto místech: kavárna Měsíc Ve Dne, Nová 3, ČB, vedle polikliniky Sever,           Music Center, Krajinská 36, ČB, na rohu náměstí Přemysla Otakara II

Předprodej bude zahájen v pondělí 6. září 2010

čtvrtek: 60kč
pátek: 130kč
sobota: 130kč

vstup na jednotlivé dny možno zakoupit pouze přímo na místě

 

 

 

 

 

Program:

 

čtvrtek 16.9 - Měsíc ve Dne

16:00 - 17:00 - Vernisáž - Lenka Veverková
17:00 - 20:00 - komponovaný hudebně - literární blok
vystoupí:
Pavel Kříha - Klasická kytara
Autorské čtení: Markéta Frouzová, Marcela Pátková - Linhartová, Kristina Barchini, Jana Orlová, Tereza a další
(více info v sekci literární večer)
20:00 - 21:00 - Jakub Čermák(Cermaque)
21:00 - 22:00 -
vees unplugged
+
21:00 - ??:?? - promítání filmů
Andyho Warhola (při pěkném počasí na zahrádce)

pátek 17. 9 - klub mr. Brown

18:00 – 19:00  Divadlo
19:00 – 20:00  Autorská čtení (více info v sekci literární večer)
20:00 – 21:30  Ivo Jahelka
21:30 – 22:30  Stolní společnost
22:30 – 23:30  Skupina štěstí
23:30 – 00:30  Holomraz
00:30 – 01:30  Nuly

sobota 18. 9 - klub mr. Brown

16:00 – 18:00  promítání filmu GimmeShelter
18:00 – 19:00  Autorská čtení (více info v sekci literární večer)
19:00 – 20:00  Bratři Holubci
20:00 – 22:00  PepaNos
22:00 – 23:00  Schrödingerova kočka
23:00 – 00:00  Mary and the baby cheeses (De)
00:00 – 01:00  Hameln

+ malé občerstvení
workshop výroba buttonů
stánek Amnesty International
vzpomínka na Karla Kryl

 

Účinkující:

Hudba

čtvrtek

Vees (indie/rock'n'roll / České Budějovice)
http://bandzone.cz/vees

Mladá indie/rock'n'rollová tří-členná kapela z Českých Budějovic. Kapela másložení kytara, basa, bicí a funguje od roku 2006. Jejich naprostézapálení a skromný přístup ve spojení s velmi dobrým ovládnutímnástrojů, které není dnes zdaleka pravidlem, nese velké ovoce a tatokapela roste každým dnem. Hlavně se ale musí zažít přímo naživo. Liveshows jsou velice energické a bubeník v této kapele není jen ten"pomocník vzadu". Není to žádná kopírka, ani revival, je to tou současná autentická divoká kytarovka, která v ČR nemá obdobu ani konkurenci.Naprosto nevykalkulovaná retro kapela. Jedinečná možnost vidět Veesunpluged.

Cermaque
(alternative folk / Teplice)
http://bandzone.cz/cermaque

písničkář,příležitostný busker a konstruktér audiovizí. Jakub Čermák se pohybuje v poklidnějším zálivu alternativního moře. Slovo folk není v jeho případě od věci. Nikoli však v jeho tradičně „portovním“ významu. Jehonejnovější desku Dům slzí produkoval Martin E. Kyšperský (Květy), jeden z nejoriginálnějších tuzemských muzikantů současnosti.Pavel Kříha
(klasická kytara / Zliv)
preludium a presto - J.S.Bach svita amoll ,Heitor Villa Lobos: koncertní etuda č.7, 8.


pátek


Ivo Jahelka
(zpívající právník / Dačice)
http://www.ivojahelka.cz/

Folkový písničkář Ivo Jahelka (* 18. července 1954 Dačice) je označován jako zpívající právník.
Vystudoval právnickou fakultu UK v Praze a získal titul JUDr. Začal se věnovat zhudebňování různých soudních případů a všelijakých kuriózních příběhů z všedního života.
Od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci, je advokátem. Ve spolupráci s ČT připravil poučný seriál o soudnictví Neznalost neomlouvá.


Skupina štěst
í
(country rock / Plzeň)
http://www.myspace.com/skupinastesti

Spojte skvělý texty a projev Sisiho z esgmeq a kovbojský a smutný kluky, co trápěj kytary v plzeňský bandě Climatizado......co vznikne?? Uvidíme, zatim toho hoši za sebou moc nemají, ale nedávný koncert s danielem higgsem na sedmičce slibuje nevídané.... ok, čeká nás neveselá hudba, ne moc hlučná, ale o to víc country, country z plzně....

Stolní společnost
(psychedelic-alternative / Žatec)
http://bandzone.cz/stolnispolecnost

Mix šansonu, jazzu a undergroundové estetiky s vlivem Psích vojáků. Výborné texty, neokázalé muzikanství a v neposlední řadě účast Vráti Brabence(Plastic People) a Tomáše Schilly (DG 307) na jejich albu Večery.Kundergroundovému odkazu se hlásící, žatecká Stolní společnost je jednou z nejlepších domácích kapel tohoto žánru. Pro jejich muziku jecharakteristické pomalejší tempo s výraznými vzorci baskytary,prokládanými často zjitřenými pianovými motivy, z nichž vystupujepřesvědčivá deklamace velmi silných textů, ať již z pera baskytaristy azpěváka Ondřeje Zámečníka nebo od převzatých autorů jako Paul Verlaine,T.R.Field, Christian Morgenstern a František Gellner.

"...Ustolu sedí dva: ona a on. Kouř z cigaret se vpíjí do záclon. Nehlučnoutmou jen lehce proznívá muzika, večer co večer se snaží unikat. U stolusedí dva......... Žádoucí pohledy, doteky a vjemy, čistá hra těl.Nejhezčí mezi všemi."

Holomraz
(alternative / poberouní)
http://bandzone.cz/holomraz

Poberounský androš ve složení basa, kytara, bicí, housle, saxofon a didgeridoo. Nakoncertech vídána v roztodivných oblecích, které povětšinou patří osobám opačného pohlaví.

Nejhůř je zahradníkovi, když nastanouholo­mrazy. Tehdy země ztuhne a vyschne na kost, den za dnem a noc zanocí hlouběji; zahradník mysli na kořínky, které zamrzají v půdě mrtvé a tvrdé jako kámen; na větévky až do dřeně prozáblé suchým a ledovýmvětrem; na mrz­noucí pupence, do kterých napodzim rostlina sbalila svých pět švestek. Kdybych věděl, že to pomůže, oblékl bych svou cesminu dovlastního kabátu a na jalovec bych navlékl své vlastní kalhoty; pro tebe svléknu svou košili, azalko pontská, tebe, dlužicho, přikrejukloboukem, a na tebe, krásnoočko, už nezbývají než mé po­nožky; i vezmiza vděk.


(karel Čapek - Zahradníkův rok)

Nuly (sad pop / České Budějovice)
http://bandzone.cz/nuly

Na první poslech zní Nuly jako obyčejný nuly. Čímž myslím takovou tu lokální, nenápaditou a nudnou kapelu, jakých jsou v každým regionu tucty. S přibývající zkušeností se ale začíná vytvářet stále silnější přitažlivost. Zprvu nezajímavý melodie se zavrtávají do kůry a spolu s originálními texty dávají vzniknout hluboce lidskému citu, jehož jméno někteří z nás snad stále znají.. Nulám navíc v nedávné době vyšlo splitko s jinejma budějckejma plejbojema, a to na klasickej analogovej kazetě, což je vyjma vinylu jedinej romantickej hudební nosič.Hurá.


sobota


Pepa Nos
(písničkář / Šumperk)
http://www.pepanos.cz/

Pepa Nos, vlastním jménem Josef Nos, (* 16. května 1949, Šumperk, Československo) je český písničkář, učitel jógy a jazyků, příležitostný herec  vedlejších rolí. Přestože mezi znalci folku je velmi známý, jeho písničky se jen zřídka objevují v rozhlase nebo v televizi. Pepa Nos zpívá převážně vlastní písničky. Do jeho repertoáru patří i přeložené písničky jiných autorů (Časy se mění, The times they are changing od Boba Dylana) nebo zhudebněné básně (Když… Rudyarda Kiplinga v přebásnění Otokara Fischera, od Františka Gellnera Babička Málková, To je teď celá moudrost moje, Noc byla. Usnout nemoh‘ jsem…, od Jaroslava Durycha Básníku, básniku).

Mezi nejznámější Nosovy písničky patří Agent sí aj ej a Země je kulatá. Písnička Nedej se! dala název a příležitostnou část znělky ekologistickému pořadu České televize, vysílanému od počátku roku 2000 dosud. Hraje na kytaru, foukací harmoniku, občas i na klavír. Texty zasahují od filosofických, duchovních a společensko-kritických témat až k pohrávání si s jazykem a situacemi. Často improvizuje, texty i provedení jednotlivých písniček se postupně vyvíjejí a sotvakdy jsou na dvou různých koncertech stejné.

Mary and the baby cheeses (De)
(total underground / Berlín)
http://www.myspace.com/maryandthebabycheeses

Hudební projekt Mary and The baby cheeses vznikl v roce 2006 v Tel Avivu kolem Mary Ocher, v moskvě narozené básnířky, fotografky a písničkářky a stal se postupně jednou z předních kapel izraelského undergroundu.

Po přesídlení Ocher do Berlína vydává na počátku roku 2009 kapela album s názvem „War songs“ a Ocher organizuje „The Queens and The Rebels (ofUnpopular Culture) Festival „, zaměřený na divadelně-hudebníperformance, v legendárním berlínském komplexu Tacheles. Jejich hudba je ovlivněná avantgardou sedmdesátých let a industriálním a post-punkovým hnutím a jejich živá vystoupení jsou vždy spíše divadelní performance než tradičním koncertem.


Bratři Holubci (power-folk / punk-jazz / Bruntál)
http://bandzone.cz/jindraholubec

Tak tohle je bonbónek, duo bratrů holubcových vás unese někam za hranice všedního pojetí jazzu, folku, lidové hudby, alternativy, přesvědčí vás virtuozitou, zbělostí i lidskostí, jemností i neskutečnou porcí ironie a nadhledu, budete se smát a jistě ukápne i slza....jindra a michal sou šoumeni a obrovský objev české scény.....

Schrödingerova kočka
(alternative / Praha)
http://bandzone.cz/schrodingerovakocka

Basa, bicí, klávesy, saxofon.., pamatujete si ještě budějovickou kapeluPsychedelický flákač na odstřel? Ano? Tak to si v žádném případě nesmíte nechat ujít tuto kapelu! A co je to vlastně ta Schrödingerova kočka?Wikipedie říká: "Schrödingerova kočka je myšlenkový experiment, kterývymyslel Erwin Schrödinger, aby poukázal na nekompletnost teoriekvantové mechaniky co se týče přechodu mezi subatomickým amakroskopickým světem." Nechápete? Přijďte! Pochopíte!

Hameln
(rock - doom / České Budějovice)
http://bandzone.cz/hameln

kočka?WNová budějická kapela, která vznikla fúzí  dvou generací undergroundových muzikantů. Pro některé z nich to bude první koncert v životě. Tak jim držte palce a přijďte je podpořit.Poezie


čtvrtek


Markéta Frouzová


Talentovaná studentka Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Působí jako redaktorka školního časopisu Výkřiky do tmy a taktéž ve studentských novinách Vedneměsíčník. Své básně publikuje tamtéž a na literárním severu liter.cz. Tmavé kousky duše vybarvuje jasnými slovy a kouzlí tak poezii neméně hlubší než její pohled. Přijďte nahlédnout do duše.

Marcela Pátková - Linhartová


Absolvovala Pedagogickou fakultu Jihočeské university. Své básně publikovala kupříkladu v Meridianu, Hostu nebo v deníku MF Dnes. Rovněž získala několik ocenění v literárních soutěžích, namátkou: Hořovice Václava Hraběte 2004, Literární Varnsdorf 2006 nebo Cenu Františka Lazeckého 2007. V červenci 2006 publikovala básnickou sbírku Bylas u toho… Buďte také u toho!

Kristina BarchiniJana Orlová

http://jana-o.blog.cz/

Básnířka a příležitostná fotografka. Narodila se v
Uherském Hradišti, studuje Historicko-literární studia v Pardubicích.
Publikovala v občasníku Prázdná Vteřina, v časopisu Host, H_aluze, v
iterárně-kulturní ročence Tahy a byla zařazena do pátého vydání
sborníku 7edm. Vystavovala ve Wolkerově vile a v uherskohradišťské
čajovně Pod Kaštany.

Rýza Kotrčová

Studuje FHS univerzity karlovy. své básně pravidelně přednáší připoetických večerech v pražské wolkrovce. zvítězila v soutěži milostnýchbásní tamtéž. umístila se taktéž se svými poetkami v "soutěži poeziemilostné" v literární revue litenky.
..pro to krátké plynutí
ocitla se v schráně moří.
dutila se, dutila se
v mušlí..pátek

Luciáš F. Svoboda


Kontroverzní básník, nemilosrdný hudební publicista a nekonvenční fotograf. V Budějovicích jste měli možnost zažít jeho one man show (jeho čtení se ani jinak označit nedá) letos v červnu. A pro náš Literární večer se opět vrací na místo činu. Se svou poezií milostnou, poezií kritizující společnost, poezii o generaci x v čele s jeho aleter egem Augustinem Pátkem. Kdo by si je nechal ujít?

Radek Štěpánek

Student Masarykovy university v Brně, muzikant (Black Spirit Rose) abásník. V minulých letech publikoval například v LIterárních novinách, Hostu nebo Textech a letos mu vyšla sbírka s názvem Soudný potok. "Mámnohy, abych znovu odešel a byl." Neodcházejte a přij'dte na toto vBudějovicích premiérové čtení.

Adéla Sovová


Studentka Biskupského gymnázia, redaktorka školního časopisu Výkřiky do tmy a redaktorka rubriky s poezií ve Vedneměsíčníku. Básničky píše do šuplíku, následně je čte přátelům, veří na své vzdušné zámky, visací i kamenné, věří na poznámky mezi řádky vyřčené… a více než své pocitové poezie si váží své prózy, leč pocitů se z ní sype více.sobota


David Jan Žák

http://www.davidjanzak.cz

Narozen 17. 2. 1971 v Prachaticích.
Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (1989 – 1995), obor český jazyk - literatura a výtvarná výchova.Časopisecky publikoval v Iniciálách, Tvorbě, Tvaru, Labyrintu, Literárním měsíčníku, Souvislostech, Hostu, Welesu, RevíMítinku, Obratníku a v regionálním tisku.
Je členem umělecké skupiny Imbecilních realistů a stupidistů a byl jedním z hlavních protagonistů imbecilně realistického divadélka Karel, kde působil jako herec, zpěvák a dramatik. Vydal dosud pět sbírek poezie, jednu prózu. Jeho básně byly přeloženy do francouzštiny, němčiny, ruštiny a polštiny.


Barbora Krobová


Sisi

Vzpomínky na Afriku - poutavé čtení z deníku zpěvka Skupiny štěstí o jeho putování po Africe.


Divadlo


pátek


Překvapení (odtajníme již brzy, sledujte naše stránky)

Promítání


čtvrtek


Andy Warhol
- promítání jeho filmů
http://www.andywarhol.com/

americkýmalíř, grafik, filmový tvůrce, autor a vůdčí osobnost americké větve pop artu. Během 60.let se Warhol vypracoval z tvůrce inzerátů na jednoho znejproslulejších amerických umělců své doby. Warhol s okruhem svýchspolupracovníků definovali základní pojmy dekády 60. let. Začal malovatznámé americké produkty jako plechovky Campbellovy polévky od CampbellSoup Company nebo Coca-Coly, stejně jako celebrity typu Marilyn Monroe,Troy Donahue nebo Elizabeth Taylor. Založil své umělecké studio „TheFactory“ („továrna“), v němž se obklopil širokou škálou umělců,spisovatelů, hudebníků a undergroundových celebrit. V srpnu 1962 začal s masovou produkcí sítotisku, snažil se nejen vytvářet umění z masovýchvýrobků, ale i v masovém měřítku. Jeho práce se velmi rychle stalykontroverzní a populární.

Sobota


Gimme Shelter
(USA / 1970)

Kultovní dokument o tragickém koncertě RollingStones na závodišti v Altamontu 6. prosince 1969. Jen o čtyři měsícedříve se na koncertu ve Woodstocku zrodila Love Generation generacelásky, aby teď umřela na opuštěné závodní dráze nedaleko San Franciska.Rolling Stones měli hrát zadarmo před očekávaným počtem 300 000 lidíspolečně s takovými zpěváky a skupinami, jako je Tina Turner, TheJefferson Airplane, The Flying Burrito Brothers a další. V obavách obezpečnost oslovili Rolling Stones členy motorkářského gangu The Hell'sAngels, aby pomohli zachovat pořádek. Místo toho vytvořili atmosférustrachu a hrůzy, která nakonec vedla k ubodání jednoho z fanoušků. Kvůli jedné chladnokrevné ráně nožem se generace lásky stala generacídeziluze a zklamání a 6. prosinec 1969 dnem, kdy zemřela šedesátá léta.

Vernisáž


čtvrtek


Lenka Veverková
-Encyklopedie moderní ženy
http://veverkova.blog.idnes.cz/

Impulzivní, nestálá a věčně nerozhodná. Má ráda kvalitní humor, kvalitní literaturu, kvalitní víno a svůj blog plný kvalitní nudy. Narodila se v Praze, vyrostla na vesnici, nyní žije na maloměstě. Občas mluví zcesty.


Zbytek anotací již brzy, sledujte naše stránky

AKTUALIZACE: 13. 11 2019

BM 19 - poster FB.jpg


http://bandzone.cz/fan/hukot


http://www.facebook.com/pages/Dasa-Vokata/213806071583#/pages/Hukot/187820196234

PARTNEŘI

kudyznudy-RGB.jpg

http://www.urybu.cz/

http://www.resit.cz/

http://www.vednemesicnik.cz/

http://bandzone.cz/fan/darksideofmajales

http://www.budejovickymajales.cz/

Přijdete na Jiřího Dědečka?
a) Ano
  
 1145
b) Ne
  
 784
c) Možná
  
 897

Diskusní fórum

příspěvků: 26
hukot_foot.png